Trwa ładowanie...

Browar Fortuna wycofuje ze sprzedaży popularne piwo. W butelkach miały się znajdować fragmenty szkła

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) poinformował we wtorek, że Browar Fortuna wycofuje jedną partię piwa pod nazwą "Piwo Miłosław". Jako powód wskazano stwierdzenie ciała obcego - fragmentu szkła w butelce. Chodzi o partię piwa oznakowaną terminem przydatności do 28 listopada 2020 r.

Browar Fortuna wycofuje ze sprzedaży popularne piwo. W butelkach miały się znajdować fragmenty szkłaŹródło: Pixabay
d2pmsxf
d2pmsxf

Browar Fortuna we współpracy z GIS

Browar Fortuna dobrowolnie zdecydował się wycofać z rynku i od konsumentów tę partię - czytamy w informacji GIS. Produkty browaru sprzedawane są w wielu sieciach handlowych na terenie całej Polski (m.in. Żabka, Auchan, Tesco).

Czytaj też: Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

W odpowiedzi na zajście Browar Fortuna Sp. z o.o. sp. k. poinformował klientów o możliwości zwrotu produktu z tej partii do sklepu, w którym został zakupiony. Jednocześnie Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z producentem w celu ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz monitoruje proces wycofywania.

Browar Fortuna wycofuje ze sprzedaży popularne piwo. W butelkach miały się znajdować fragmenty szkła

"Informujemy także, że stwierdzenie ciała obcego w butelce nie jest powiązane ze szkodą wywołaną na żadnym z naszych Konsumentów" - przekazał w komunikacie Krzysztof Panek, prezes zarządu Browaru Fortuna.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Firma przeprasza za zaistniałą sytuację, zapewnia też, że wyjaśnia przyczynę zdarzenia. "Działanie Browaru Fortuna podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów" - dodał Panek.

d2pmsxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pmsxf