Trwa ładowanie...
dvhgned
Fakt
Gospodarka

Brunon K. sprzedawał bomby mafii?

Śledczy odkryli, że Brunon K. (45 l.) konstruował ładunki wybuchowe na handel!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brunon K. sprzedawał bomby mafii?
(Nasza Klasa)
dvhgned

*Śledczy odkryli, że Brunon K. (45 l.) konstruował ładunki wybuchowe na handel! Gdzie i komu je sprzedawał? Przestępcom. ABW sprawdza teraz, dla której mafii pracował bomber z Krakowa. *

Handel materiałami wybuchowymi i bronią to najnowsze ustalenia prowadzących śledztwo w sprawie zamachowca.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł Fakt, prokuratorzy zamierzają postawić chemikowi nowe zarzuty dotyczące właśnie tych przestępstw. Dlatego też teraz, od kilku już dni, jak wynika z ustaleń dziennika, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego intensywnie działa w środowisku handlarzy bronią i ładunkami. Kilkanaście osób w całym kraju zostało już w związku z tą sprawą przesłuchanych.

dvhgned

– To w tej chwili najgoręcej obrabiany wątek sprawy. Całe środowisko jest ostro przetrzepywane – przyznaje w rozmowie z Faktem osoba znająca kulisy śledztwa.

*Polecamy: * Wynagrodzenia wróżek

Z naszych informacji wynika, że śledczy mają doniesienia o tym, że Brunon K. syntetyzował i sprzedawał materiały wybuchowe oraz broń. Agenci ABW badają, komu i jak wiele ładunków i broni udało mu się sprzedać.

– W grę wchodzą środowiska zorganizowanej przestępczości. To one są w większości odbiorcami takich materiałów – mówi nasz informator.

dvhgned

Prowadzący śledztwo podejrzewają, że zamachowiec z Krakowa mógł w ten właśnie sposób zbierać pieniądze na zorganizowanie i przeprowadzenie zamachu na Sejm. Wiadomo, że Brunon K. zamierzał użyć do eksplozji pod parlamentem aż 4 ton mieszanych substancji wybuchowych, złożył nawet zamówienie na dużą ilość saletry amonowej. Do przeprowadzenia zamachu planował także użyć kilku półciężarówek.

Prowadząca śledztwo prokuratura w tej chwili gromadzi dowody przeciwko Brunonowi K. Nowe zarzuty chce mu postawić w przeciągu kilkunastu dni. Za nielegalny wyrób i handel bronią i materiałami wybuchowymi grozi do 10 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają także, że zarzuty w całej sprawie usłyszą zupełnie nowe osoby.

MA

Czy istnieje polska mafia? Jak funkcjonuje? Na czym polegają powiązania naszego świata przestępczego z biznesem, polityką i funkcjonariuszami policji?

dvhgned

Podziel się opinią

Share
dvhgned
dvhgned