Trwa ładowanie...
d3grnno

Bugaj: nie zrezygnuję ze stanowiska doradcy prezydenta

Ryszard Bugaj nie zamierza zrezygnować ze stanowiska doradcy prezydenta do spraw ekonomicznych.

d3grnno
d3grnno

Wcześniej o takiej możliwości spekulowały media, po tym jak w sejmowym orędziu prezydenta poświęconemu walce z kryzysem pojawił się postulat obniżki podatku VAT. Ryszard Bugaj jest przeciwny tej propozycji.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia przyznał, że ma dylemat dotyczący orędzia i zgłoszonej przez Lecha Kaczyńskiego propozycji obniżenia podatków pośrednich. Przyznał, że nie miał wpływu na treść orędzia, zastrzegł jednak, że nie rości sobie takiego prawa.

Zdaniem Ryszarda Bugaja w obecnej sytuacji redukcja stawek VAT to zły pomysł, bowiem obniżanie podatków pośrednich mogłoby prowadzić do zwiększenia deficytu budżetowego.

Ryszard Bugaj powiedział, że są sytuacje, w których obniżka podatków jest wręcz klasyczną reakcją, która ma pobudzić popyt i doprowadzić do ożywienia gospodarczego. Zaznaczył jednak, że obecnie w Polsce jest wysoki deficyt strukturalny i nie jest to okoliczność sprzyjająca takiemu działaniu.

d3grnno

Ryszard Bugaj powiedział, że obawia się, iż pewne skutki kryzysu widoczne w innych niż Polska krajach mogą się ujawnić również w Polsce i pogorszyć sytuację gospodarczą naszego kraju.

Dodał, że jedną z podstawowych zasad ekonomicznych jest antycypowanie tego, co ma nastąpić, czyli reagowanie na wydarzenia przyszłe.

Doradca ekonomiczny prezydenta uważa, że minister finansów Jacek Rostowski powinien ponieść odpowiedzialność polityczną za swoje działania.

Ryszard Bugaj jest zdania, że minister Rostowski wielokrotnie się mylił w swoich decyzjach i nie prowadzi realistycznej polityki ekonomicznej. Odwołania ministra chce Prawo i Sprawiedliwość.

d3grnno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3grnno