Trwa ładowanie...

Cadbury: Inwestycje w czekoladę

Cadbury, jeden z największych producentów czekolady w Polsce, zakończył kolejną inwestycję na Dolnym Śląsku. Firma rozbudowała fabrykę czekolady w Bielanach Wrocławskich. Jej powierzchnia zwiększyła się z 13 tys. mkw. do 30 tys. mkw.

Share
Cadbury: Inwestycje w czekoladęŹródło: WP.PL
d41ylcx

_ Wszystkie prace trwały niespełna półtora roku _- wyjaśnia Aneta Zabiegała z firmy Cadbury. _ Rozbudowa fabryki wymagała od pracowników ogromnego wysiłku. Znacznie zwiększyła się liczebność zespołów produkcyjnych, część struktur uległa zmianie, np. rozbudowały się magazyny. Zwiększyła się więc rola magazynierów w skali całej fabryki, powstały nowe działy _ - dodaje Zabiegała.

Większy zakład to również większa liczba etatów. Pracę w fabryce czekolady znalazło dodatkowe 200 osób. Zatrudniono technologów, inżynierów, przedstawicieli kadry zarządzającej średniego i wysokiego szczebla, pracowników liniowych, magazynowych. Teraz w podwrocławskiej fabryce pracuje 650 osób.
Cadbury w ostatnich latach zainwestował pod Wrocławiem oraz w Skarbimierzu (Opolskie), gdzie istnieje fabryka gumy i powstaje fabryka czekolady, ok. 200 mln euro.

- To, że w Kobierzycach działają tacy potentaci, jak Cadbury czy LG, może tylko cieszyć. Tak naprawdę profity, jakie ma gmina, nie ograniczają się jedynie do wpływów budżetowych. Cieszy również to, że zachodni inwestorzy coraz lepiej rozumieją polskie realia - przyznaje Ryszard Pacholik, wójt Kobierzyc.

d41ylcx

Wielcy inwestorzy angażują się w życie lokalnej społeczności. LG przekazało sprzęt RTV gminnej szkole i urzędowi, opiekuje się również domem dziecka. Również Cadbury wspiera lokalne stowarzyszenia i placówki. Na początku tego roku firma zaangażowała się również w program "Szkół dla Ekorozwoju". Wspiera on i dofinansowuje najlepsze, ekologiczne projekty szkół z powiatu brzeskiego. Dotychczas dofinansowanie otrzymało osiem szkół.

d41ylcx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ylcx
d41ylcx