Trwa ładowanie...

Cała wieś na kółkach

Spośród wszystkich gospodarstw domowych to rolnicy i osoby pracujące na własny rachunek mają najwięcej samochodów. Aż dziewięciu na dziesięciu rolników dysponuje autem osobowym - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Cała wieś na kółkachŹródło: WP.PL
d27shrf
d27shrf

Samochody osobowe są obecne w 91,2 gospodarstwach domowych osób pracujących na własny ratunek poza rolnictwem oraz 90,9 proc. gospodarstw domowych rolników.

Wśród gospodarstw domowych pracowników pojazdem dysponuje już tylko 74,2 proc. osób. Dużo gorsza jest sytuacja emerytów i rencistów - tylko 38,3 proc. gospodarstw seniorów miało samochód, wśród rencistów było to 23,1 proc.

Jak informuje Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w gospodarstwach domowych na wsiach dominują starsze egzemplarze.

Według prof. Katarzyny Duczkowskiej-Małysz z SGH samochodów w chłopskich rodzinach jest tak wiele, bo stare auta są tanie i można je kupić już za parę tysięcy złotych.

Od 2000 roku liczba samochodów osobowych zarejestrowanych w naszym kraju podwoiła się i obecnie przekracza już 18,7 mln sztuk.

d27shrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27shrf