Trwa ładowanie...

Centra handlowe (mało) przyjazne dzieciom

Arkadia i Galeria Mokotów to najbardziej przyjazne dzieciom centra handlowe w Warszawie - wynika z rankingu Colliers. Firma doradcza nie ujawnia kto zajął w jej badaniu ostatnie miejsce. Mówi jedynie, że trop wiedzie w stronę łazienek.

Centra handlowe (mało) przyjazne dzieciomŹródło: Fotolia, fot: Joshhh
d1dqrrl
d1dqrrl

Arkadia i Galeria Mokotów to najbardziej przyjazne dzieciom centra handlowe w Warszawie - wynika z rankingu Colliers. Firma doradcza nie ujawnia, kto zajął w jej badaniu ostatnie miejsce. Mówi jedynie, że trop wiedzie w stronę... łazienek.

Podjazdy dla wózków, miejsca opieki nad dziećmi czy oferta sklepów z zabawkami - to tylko niektóre z kryteriów, które wzięto pod uwagę przy opracowywaniu listy najlepszych warszawskich centrów handlowych dla dzieci.

Oprócz oceny ekspertów poproszono o opinie także odwiedzających centra rodziców. Firma Colliers International przebadała w ten sposób w sumie 32 galerie.

Ranking wygrała Arkadia i Galeria Mokotów. Drugie miejsce przypadło Blue City, a trzecie Wola Parkowi. Colliers ujawnił jeszcze, że kolejne miejsca zajęły Janki Park Handlowy, CH Janki, Park Handlowy Targówek oraz Złote Tarasy.

d1dqrrl

Kto zajął najgorsze miejsce? Tego firma niestety nie ujawnia. Przyznaje jedynie, że to za co centra traciły punkty to niesprzątane łazienki.

- Negatywnie zaskoczył nas stan toalet. Niestety w większości odwiedzonych przez nas obiektów jest brudno. Poza tym brakuje miejsc do przewijania dzieci i wydzielonych miejsc parkingowych dla rodziców z dziećmi - mówi Dominika Jędrak, dyrektor działu doradztwa i badań rynku Colliers International.

Jak dodaje, większość centrów handlowych w Warszawie niestety nie jest przyjaznych dzieciom. Ankietowani rodzice zwracali uwagę m.in.na kiepski stan i czystość w pokojach przeznaczonych do przewijania dzieci. W centrach brakuje miniprzedszkoli, w których na czas kiedy mama czy tata buszują na zakupach, dziecko miałoby zapewnioną opiekę.

- Obserwacje naszych specjalistów pokryły się z obserwacjami rodziców zawartymi w ankietach - mówi Dominika Jędrak.

d1dqrrl

Colliers poza sporządzeniem rankingu przypytał też rodziców z tego, czym kierują się wybierając centrum handlowe. Aż dla 14 proc. ankietowanych jechało na zakupy, tam gdzie ma blisko, a dla 16 proc. decydująca była oferta sklepów. Dla 8 proc. ważne były szersze miejsca parkingowe umożliwiające łatwe wyjęcie niemowlaka z fotelika.

- Pokoje dla matki z dzieckiem są, to fakt, ale dużym utrudnieniem jest to, że w niektórych centrach handlowych, żeby się do nich dostać muszę szukać ochroniarza lub biec do recepcji, by dostać klucz - przyznawali rodzice wypytywani przez Colliers.

Część z nich skarżyło się też na wolno jeżdżące windy oraz brak ruchomych taśm, które mogą zastąpić ruchome schody, ale dużo łatwiej poruszać się na nich wózkiem.

d1dqrrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dqrrl