Trwa ładowanie...
d4bqem5

Centrum Klima zawarła finalną umowę zakupu działki pod nową inwestycję

13.02. Warszawa (PAP) - Centrum Klima zawarła finalną umowę zakupu działki o powierzchni ponad 13 tys. m kw. w Wieruchowie koło Warszawy za 6,1 mln zł - poinformowała spółka w...

d4bqem5
d4bqem5

13.02. Warszawa (PAP) - Centrum Klima zawarła finalną umowę zakupu działki o powierzchni ponad 13 tys. m kw. w Wieruchowie koło Warszawy za 6,1 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Jest to część nowej inwestycji o łącznej wartości 40-50 mln zł, związanej z wprowadzeniem na rynek nowego produktu.

"Działka sąsiaduje bezpośrednio z obecną siedzibą spółki i jest częścią nowej inwestycji o łącznej wartości 40-50 mln zł. Na jej realizację Centrum Klima pozyskała w ramach leasingu zwrotnego 33,5 mln zł brutto. Pozostała część zostanie sfinansowana kredytem, na który firma uzyskała promesę bez limitu kwotowego" - podano w raporcie.

Centrum Klima rozpocznie rozbudowę zakładu produkcyjnego w drugim kwartale tego roku. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

"Tym samym już w 2013 roku firma wprowadzi na rynek nowy, wysokomarżowy produkt, przeznaczony głównie na eksport" - poinformowała spółka.

d4bqem5

Nowa inwestycja firmy obejmuje budowę hali produkcyjnej o powierzchni 3 tys. m kw., hali magazynowej o powierzchni 3,7 tys. m kw, dwupiętrowego budynku biurowego o powierzchni użytkowej 650 m kw. i pełnej infrastruktury technicznej.

Na początku lutego spółka informowała o sprzedaży za 33,5 mln zł działki wraz z zakładem produkcyjnym i swoją siedzibą firmie ING Lease. ING Lease z kolei oddała spółce nieruchomości do używania na zasadzie leasingu finansowego na 10 lat. (PAP)

morb/ asa/

d4bqem5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bqem5