Trwa ładowanie...
d30ai60

Ceny gazu w górę. Jest nowa stawka

Już nie tylko ceny prądu, ale także i gazu urosną. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nową taryfę nr 9 w zakresie dystrybucji paliw gazowych Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) należącej do PGNiG.
Share
Ceny gazu od PSG pójdą w górę (zdj. ilustracyjne).
Ceny gazu od PSG pójdą w górę (zdj. ilustracyjne).Źródło: Pexels, Fot: Honye
d30ai60

O ile średnio wzrośnie taryfa PSG? Nawet średnio o 3,6 proc. - podaje w komunikacie PGNiG. Wyjątkiem tutaj będzie gaz koksowniczy. Nowe stawki mają obowiązywać do końca 2021 roku.

Czytaj: Ceny prądu w 2021 roku gwałtownie wzrosną. URE zatwierdza pierwszą taryfę

"Zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne taryfa dystrybucyjna powinna zostać wprowadzona do stosowania nie wcześniej niż po upływie 14 dni i nie później niż 45 dni od dnia jej opublikowania przez prezesa URE. Wskazany w decyzji prezesa URE termin obowiązywania nowej taryfy dystrybucyjnej upływa z dniem 31 grudnia 2021 roku" - czytamy w komunikacie.

d30ai60

W grudniu natomiast URE zatwierdził taryfę na 2021 rok na paliwo gazowe dla gospodarstw domowych spółki PGNiG Obrót Detaliczny - największego sprzedawcy gazu. Taryfa jest o 4,5 proc. niższa od zeszłorocznej.

Sprawdź: Podwyżki cen prądu. Rachunki dają Polakom "po kieszeni". Jesteśmy w czołówce UE

W 2021 roku urosną też ceny prądu, m.in. przez opłatę mocową, która pojawi się na rachunkach Polaków w 2021 roku. O nowej opłacie informowaliśmy już wielokrotnie.

mBank webinary odc. 1: Inwestuj jak milioner- to proste!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30ai60

Podziel się opinią

Share
d30ai60
d30ai60