Trwa ładowanie...

Ceny paliwa. Kierowcy znów dostaną po kieszeni

Drożeją benzyna i olej napędowy, ceny autogazu pozostają na poziomie sprzed tygodnia.

Ceny paliwa. Kierowcy znów dostaną po kieszeniŹródło: Eastnews, fot: ADRIAN SLAZOK/REPORTER
d175ege
d175ege

Kierowcy muszą się przygotować na większe wydatki. Drożeją benzyna i olej napędowy, ceny autogazu pozostają na poziomie sprzed tygodnia. Ceny paliw w Polsce są mocno zróżnicowane w zależności od miejsca, gdzie tankujemy.

Analitycy Polskiej Izby Paliw Płynnych wyjaśniają, że na ostatnie gwałtowne podwyżki wpływ miały spekulacje związane z czynnikami makroekonomicznymi na rynkach światowych. W ich konsekwencji wzrosły ceny hurtowe w polskich rafineriach.

Obecnie średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 4 złote 72 grosze, za litr diesla- 4 złote 55 groszy, a za litr autogazu- 2 złote 16 groszy.

W porównaniu z końcem lutego nadal jednak olej napędowy jest tańszy o 8 groszy za litr, benzyna Pb95 o 4 grosze, a LPG- o 9 groszy.

d175ege

Z zestawień Izby wynika, że olej napędowy i benzynę najlepiej w tym tygodniu tankować na stacjach w województwie śląskim, najmniej korzystnie - w zachodniopomorskim.

Autogaz najtańszy jest na stacjach w województwie małopolskim, a najdroższy, podobnie jak w przypadku diesla i benzyny - w zachodniopomorskim.

d175ege
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d175ege