Trwa ładowanie...

Chcesz mieszkać w pięknym włoskim miasteczku i dostać za to 2 tys. euro? Jest warunek

Burmistrz malowniczego, ale powoli wymierającego miasteczka Candela w południowych Włoszech, postanowiła ściągnąć do niego nowych mieszkańców. Oferuje przybyszom zachętę w wysokości nawet 2 tys. euro. Oferta nie jest jednak bezwarunkowa.
Share
Panorama Candeli w południowych Włoszech
Panorama Candeli w południowych WłoszechŹródło: flickr.com, Fot: Guglielmo D'Arezzo (CC BY-NC-ND 2.0)
d2267gm

Jak podaje CNN, obecnie Candela stanowi cień swojej dawnej świetności. Miasteczko liczy 2,7 tys. mieszkańców, podczas gdy jeszcze przed II wojną światową zamieszkiwało w nim ponad 8 tys. ludzi.

Nicola Gatta, burmistrz tej położonej w połowie drogi między Bari a Neapolem miejscowości uznała, że nie będzie biernie przyglądać się, jak Candela powoli wymiera. Kierowany przez nią ratusz ogłosił program zachęt finansowych dla osób, które zdecydują się zamieszkać w niej na stałe.

Osoby samotne mogą liczyć na 800 euro, pary na 1200 euro, a rodziny złożone z trzech osób już na 1,5-1,8 tys. euro. Najwięcej - bo okrągłe 2 tys. euro - mogą otrzymać czteroosobowe lub większe rodziny.

d2267gm

Mało tego, miasto może zaoferować przybyszom także inne zachęty - np. obniżkę opłat za usługi komunalne.

Wideo: najpiękniejsze zakątki Włoch

Gatta nie chce jednak, by do Candeli ściągali ludzie zainteresowani wyłącznie łatwą gotówką, lecz osoby które z miasteczkiem wiążą poważne plany życiowe.

Dlatego warunkiem otrzymania pieniędzy jest nie tylko zamieszkanie na granicach Candeli i wynajęcie domu, ale także zdobycie pracy z pensją na poziomie minimum 7,5 tys. euro rocznie.

Wygląda na to, że program już okazał się sukcesem. Do Candeli przeprowadziło się już sześć rodzin z północnych Włoch, a kolejnych pięć złożyło wniosek w tej sprawie.

d2267gm

Podziel się opinią

Share
d2267gm
d2267gm