Trwa ładowanie...
d3ak7em

Chemoservis-Dwory będzie utylizować odpady we współpracy z firmą Oschatz GmbH

13.07. Warszawa (PAP) - Chemoservis-Dwory podpisał z niemiecką firmą Oschatz GmbH prozumienie o współpracy przy projekcie termicznej utylizacji odpadów - podała spółka w...

d3ak7em
d3ak7em

13.07. Warszawa (PAP) - Chemoservis-Dwory podpisał z niemiecką firmą Oschatz GmbH prozumienie o współpracy przy projekcie termicznej utylizacji odpadów - podała spółka w komunikacie prasowym.

Chemoservis-Dwory będzie liderem konsorcjum, startującego w przetargach i realizującego przedsięwzięcia z zakresu utylizacji odpadów.

"Jednym z bazowych elementów strategii Chemoservis-Dwory jest dążenie do dywersyfikacji źródeł przychodów, co pozwoli na utrzymanie ich wysokiego poziomu nawet w okresach gorszej koniunktury gospodarczej. W ramach tych działań podpisaliśmy porozumienie, które pozwoli rozpocząć nam świadczenie usług w segmencie utylizacji odpadów. To bardzo atrakcyjny segment obejmujący m.in. spalarnie odpadów komunalnych, które są potrzebne w wielu gminach na terenie całego kraju. Naszym partnerem jest niemiecka spółka Oschatz GmbH posiadająca kompleksową wiedzę oraz referencje zdobyte na bazie wieloletniego doświadczenia podczas realizacji licznych inwestycji w tym instalacji na paliwa zastępcze w Niemczech i Turcji " - powiedział cytowany w komunikacie Wojciech Mazur, prezes Chemoservis-Dwory.

"Spółka Oschatz GmbH na tym etapie będzie odpowiedzialna za dostarczenie technologii. W kolejnych etapach naszej współpracy rozważamy nasze zaangażowanie także w innych projektach w tym segmencie m.in. w budowę kotłowni na biomasę. W Polsce jest to ciągle bardzo chłonny rynek, a dyrektywy unijne w tym zakresie sprawiają, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz większe" - dodał.

Chemoservis-Dwory ma też zgodę rady nadzorczej na rozpoczęcie negocjacji w sprawie przejęcia zagranicznej spółki. (PAP)

pel/ gor/

d3ak7em
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ak7em