Trwa ładowanie...
d3a4kyv

Chińczycy sobie nie pogooglają

Koncern Google wciąż nie ma pewności, czy będzie mógł nadal legalnie działać na największym rynku internetowym świata. Chińskie władze - jak dotąd - nie odnowiły koncernowi licencji wymaganej od dostawców usług internetowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińczycy sobie nie pogooglają
(AFP)
d3a4kyv

Google wciąż czeka na ostateczną decyzję chińskich władz - poinformowała rzeczniczka koncernu Marsha Wang. Licencja Google'a pozwalająca na działalność na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej wygasa w 2012 roku. Marsha Wang wyjaśniła jednak, że zgodnie z chińskim prawem licencja ta co roku jest odnawiana. W marcu tego roku amerykański koncern zrezygnował z cenzurowania treści w chińskojęzycznej wersji wyszukiwarki.

Użytkownicy Google'a w kontynentalnych Chinach są od tej pory automatycznie przekierowywani na hongkońską wersję wyszukiwarki, która nie podlega cenzurze. Ten krok nie spodobał się chińskim władzom. Wniosek Google'a o odnowienie licencji jest wciąż rozpatrywany, a koncern zapowiedział, iż rozważa możliwość rezygnacji z przekierowywania chińskich internautów na nieocenzurowaną wersję wyszukiwarki. W ciągu ostatnich miesięcy udział koncernu Google w chińskim rynku obniżył się z 35 do 31%.

d3a4kyv

Podziel się opinią

Share
d3a4kyv
d3a4kyv