Trwa ładowanie...

Chińskie samochody Buffetta wkrótce w Polsce

Już wkrótce nad Wisłą pojawią się samochody marki BYD, prosto z Chin. Inwestorem w tej chińskiej firmie jest amerykański multimilioner Warren Buffett - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Chińskie samochody Buffetta wkrótce w Polsce
Źródło: Wikipedia, fot: bruecke osteuropa
d2dbyiu

Amerykański inwestor w 2008 roku zapłacił 230 milionów dolarów za 10 proc. akcji BYD Automobile Co.

Do Polski wprowadzić je ma Iberia Motor Capital Group za pośrednictwem swojej spółki zależnej Automotive Europe Company. Założycielem i właścicielem IMCG jest Krystian Poloczek. IMCG sprzedaje w Polsce samochody marki Seat.

W Polsce będą mogły się pojawić po uzyskaniu homologacji europejskiej. Chodzi o kwestie związane np. z normami czystości spalin, bezpieczeństwem, itp.

d2dbyiu

Na razie AEC rozpoczęła sprzedaż aut BYD na Ukrainie. W grudniu i styczniu sprzedano tam 100 aut. Koszt modelu Fo (miejski, wielkości Toyoty Aygo) to 8,9 tys. dolarów, a za większego sedana F3 trzeba zapłacić 10,9 tys dolarów. Na Ukrainie sprzedawane są auta z silnikami konwencjonalnymi.

Jak informuje Jan Krynicki, rzecznik prasowy AEC, w Polsce strategia firmy będzie inna. Spółka chce najpierw wystartować z samochodem i autobusem w pełni elektrycznym, a dopiero potem wprowadzać kolejno hybrydę i pojazdy konwencjonalne.

Zdaniem Andrzeja Halarewicza, szefa JATO Dynamics w Polsce, marka BYD jest najlepiej spośród chińskich produktów dostosowana do wymogów rynku europejskiego.

d2dbyiu

Podziel się opinią

Share
d2dbyiu
d2dbyiu