Trwa ładowanie...

Ciąża ratunkiem dla zwalnianych

Fala wypowiedzeń zalewa małe i duże firmy. Dlatego wielu pracowników ucieka przed zwolnieniami na L-4, kobiety zaś myślą o ciąży

Ciąża ratunkiem dla zwalnianych
dbj9fe3
dbj9fe3

Fala wypowiedzeń zalewa małe i duże firmy. W styczniu urzędy pracy zarejestrowały ponad 160 tysięcy bezrobotnych. Bezrobocie wynosi już 10,5 procent. Pracę w pierwszej kolejności tracą zatrudnieni na czas określony, ludzie z PR i marketingu, księgowości i HR.
Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich w ucieczkach przed zwolnieniami pomagają pracownikom związki zawodowe. Kiedy dyrekcja firmy zgodnie z przepisami przekazuje związkom w zakładzie listę pracowników do zwolnienia, działacze często informują te osoby, że stracą pracę. Pracownicy biorą wtedy zwolnienia lekarskie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dyrektorzy przedsiębiorstw ostrzegają tymczasem, że jeśli nie będzie większych możliwości zwalniania ludzi, to firmy będą padać.

Według pracodawców obowiązek kontaktowania się ze związkami trzeba zlikwidować. Według gazety wniosek ma być omawiany na posiedzeniach Komisji Trójstronnej, czyli rządu, związków oraz pracodawców. Związki na postulat zniesienia obowiązku powiadamiania o zwolnieniach nie chcą się jednak zgodzić - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

dbj9fe3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbj9fe3