Trwa ładowanie...
d21jc96

CIR: premier przyjął rezygnację szefa ABW Krzysztofa Bondaryka (komunikat)

...

Share
d21jc96

02.01. Warszawa - CIR informuje:

Premier Donald Tusk przyjął rezygnację Krzysztofa Bondaryka ze stanowiska szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dzisiaj o tej decyzji poinformowane zostało Kolegium ds. Służb Specjalnych.

Prezes Rady Ministrów podziękował Krzysztofowi Bondarykowi za pięć lat kierowania ABW podkreślając, że sukcesy osiągnięte w tym okresie przez Agencję były efektem dużego wkładu pracy i osobistego zaangażowania jej szefa. Pełniącym obowiązki szefa ABW będzie dotychczasowy zastępca Dariusz Łuczak.

d21jc96

Podczas posiedzenia Kolegium wyraziło pozytywną opinię na temat projektów planów służb specjalnych na 2013 rok. W kolejnym punkcie porządku obrad premier Donald Tusk poinformował o zakończeniu pracy przez Zespół do spraw zmian organizacyjnych i legislacyjnych w służbach specjalnych, któremu przewodniczyli minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki oraz minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Premier zwrócił się do członków i uczestników posiedzenia Kolegium o wyrażenie opinii na temat propozycji Zespołu, która będzie przedmiotem dyskusji na następnym posiedzeniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d21jc96

Podziel się opinią

Share
d21jc96
d21jc96