Trwa ładowanie...
d1hst64

Comarch oczekuje wysokiej dynamiki sprzedaży systemów ERP w związku ze zmianami w VAT

10.10. Warszawa (PAP) - Comarch w listopadzie, grudniu i styczniu oczekuje wysokiej, nawet kilkudziesięcioprocentowej dynamiki wzrostu sprzedaży systemów ERP w związku ze zmianami...

Share
d1hst64

10.10. Warszawa (PAP) - Comarch w listopadzie, grudniu i styczniu oczekuje wysokiej, nawet kilkudziesięcioprocentowej dynamiki wzrostu sprzedaży systemów ERP w związku ze zmianami w przepisach o podatku VAT. W III kw. '13 sprzedaż systemów ERP wzrosła ok. 6 proc. rdr., a szacunki na cały rok zakładają 6-10 proc. wzrost.

Wstępne plany na 2014 r. przewidują ok. 10 proc. wzrost segmentu ERP.

"Pod koniec tego roku i na początku przyszłego spodziewamy się żniw w związku ze zmianami w podatku VAT, które są chyba historycznie największe. Jedna z najbardziej istotnych zmian w przepisach to ta, że obowiązek podatkowy powstaje w chwili wydania towaru lub wyświadczenia usługi" - powiedział dziennikarzom wiceprezes Comarchu odpowiedzialny za sektor ERP Zbigniew Rymarczyk.

"Doświadczenie podpowiada nam, że największe dynamiki w związku z koniecznością aktualizacji systemów zanotujemy w listopadzie, grudniu i styczniu. Spodziewam się, że na niektórych liniach produktów dynamiki będą kilkudziesięcioprocentowe" - dodał.

d1hst64

Rymarczyk szacuje, że od około 10 do 50 proc. klientów będzie musiało zaktualizować oprogramowanie.

Wiceprezes poinformował, że dynamika wzrostu przychodów w segmencie ERP w III kw. 2013 r. wyniosła około 6 proc.

Podtrzymał wcześniejsze oczekiwania, że w całym roku segment ERP może zanotować wzrost na poziomie od 6 do 10 proc.

"Wstępny budżet na przyszły rok zakłada około 10 proc. wzrost i to jest realne" - powiedział Rymarczyk.

d1hst64

"Około 7-10 mln zł przychodów w przyszłym roku powinno pochodzić z usług sprzedawanych w chmurze. W tym roku spodziewamy się niecałych 6 mln zł" - dodał.

Rymarczyk szanse na przyspieszenie dynamiki wzrostu segmentu ERP widzi w inwestycjach w nowe produkty oraz w rynkach zagranicznych.

"Postanowiliśmy przyśpieszyć rozwój we Francji gdzie mamy już data center i teraz rozbudowujemy zespół i przygotowujemy produkty. Rozważaliśmy tam akwizycję, przeanalizowaliśmy ponad 20 podmiotów, ale nie znaleźliśmy nic ciekawego" - powiedział.

"W jakiejś perspektywie myślimy o wejściu na kolejne rynki europejskie" - dodał.

W 2012 r. segment ERP Comarchu wypracował ponad 100 mln zł przychodów.

Na koniec września zatrudnienie w tym segmencie wynosiło 467 osób i było o 67 osób wyższe niż rok wcześniej.(PAP)

gsu/ seb/ ana/

d1hst64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hst64
d1hst64