Trwa ładowanie...
d3v7op1

Comp podpisał z Novitusem intencyjny list połączeniowy

21.12. Warszawa (PAP) - Comp i Novitus podpisały list intencyjny dotyczący połączenia spółek, które ma zostać przeprowadzone na zasadzie przejęcia Novitusa przez Comp -...

Share
d3v7op1

21.12. Warszawa (PAP) - Comp i Novitus podpisały list intencyjny dotyczący połączenia spółek, które ma zostać przeprowadzone na zasadzie przejęcia Novitusa przez Comp - poinformowały spółki w komunikatach.

"Strony uzgodniły, że akcje spółki przejmującej zostaną przydzielone akcjonariuszom Novitus w oparciu o parytet wymiany, który ustalony zostanie na podstawie 6 - miesięcznej (licząc do dnia poprzedzającego dzień podpisania niniejszego listu)
średniej ceny akcji przejmującego i przejmowanego" - napisano w komunikacie.

Spółki poinformowały, że chcą zakończyć połączenie do dnia 30 września 2011 roku. Wcześniej, bo jeszcze do końca tego roku, ma zostać uzgodniony plan połączenia.

d3v7op1

"Przyczyną połączenia jest zamiar utworzenia spółki o jednej z najwyższych kapitalizacji w sektorze IT zdolnej do wykorzystania uzupełniających się rynków i produktów" - napisano w komunikacie.

"W perspektywie długookresowej planowane jest wykorzystanie synergii prowadzącej do wzrostu udziału w dotychczasowych rynkach, wykorzystanie połączonych zasobów do rozbudowy ofert świadczonych usług i produktów, optymalizacja organizacji i redukcja kosztów funkcjonowania, utworzenie potencjału do dalszej rozbudowy grupy kapitałowej. W wyniku zamierzonych działań spodziewany jest wzrost wartości spółki dla akcjonariuszy" - dodano.

Comp ma posiada 2.688.624 akcje Novitusa, co stanowi 47,82 proc. ogólnej liczby akcji i daje takie samo prawo głosów na walnym.(PAP)

pif/ ana/

d3v7op1

Podziel się opinią

Share
d3v7op1
d3v7op1