Trwa ładowanie...
d2uqk7i
d2uqk7i

Cube.ITG ma warunkową umowę przejęcia spółki RightSoft

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - Cube.ITG i spółka zależna Systemy Informatyczne Alma, mają dwie warunkowe umowy nabycia łącznie 100% udziałów spółki RightSoft za łącznie 8 mln zł, podała spółka.
Share
d2uqk7i

?Umowa 1 dotyczy nabycia 130 udziałów w RightSoft (?), co stanowi 65% udziałów w RightSoft. Transakcja sprzedaży udziałów wraz z przeniesieniem ich własności ma dojść do skutku w dniu 29 kwietnia 2015 r., (?). Cena nabycia ww. udziałów wynosi 6 mln zł pod warunkiem, że RightSoft osiągnie w roku obrotowym 2014 zysk netto w wysokości określonej w umowie 1. W przypadku nie osiągnięcia przez RightSoft określonego w umowie 1 zysku netto w roku 2014 SI Alma ma prawo przystąpić do renegocjacji ceny nabycia udziałów, a w przypadku nie dojścia do porozumienia w zakresie ceny w terminie do dnia 21 kwietnia 2015 r., SI Alma ma prawo odstąpić od umowy 1 (?)" - czytamy w komunikacie.
?Umowa 2 dotyczy nabycia 70 udziałów w RightSoft (?), co stanowi 35% udziałów w RightSoft. Transakcja sprzedaży udziałów wraz z przeniesieniem ich własności ma dojść do skutku nie później niż w dniu 28 kwietnia 2017 r., pod warunkiem spełnienia określonych w umowie 2 przesłanek. (?) Cena nabycia udziałów wynosi 2 mln zł. (?)" - czytamy dalej.

Podstawowym przedmiotem działalności RightSoft jest sprzedaż licencji do systemu Esculap oraz świadczenie usług utrzymania i wsparcia systemu Esculap. RightSoft jest właścicielem kodu źródłowego systemu Eskulap i przysługują jej autorskie prawa majątkowe i zależne do systemu.

?Nabycie udziałów w RightSoft oznacza możliwość pozyskania własności licencji do systemu, który jest kompleksowym, wielofunkcyjnym systemem informatycznym przeznaczonym dla jednostek służby zdrowia realizujących zadania zarówno lecznictwa zamkniętego jak i otwartego. System Esculap jest podstawowym produktem wdrażanym przez SI Alma" - zaznaczono również.

d2uqk7i

Cube.ITG koncentruje się na wdrażaniu i integracji rozwiązań aplikacyjnych (zarówno własnych, jak i firm trzecich), głównie wśród dużych podmiotów. Spółka realizuje projekty we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki: bankowości, telekomunikacji, energetyce, handlu, administracji publicznej i sektorze ochrony zdrowia. Dostarcza usługi pokrywające cały cykl życia projektu: od analizy wdrożeniowej, poprzez rozwój oraz integrację i utrzymanie rozwiązań. Spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect w 2014 roku.

(ISBnews)

d2uqk7i

Podziel się opinią

Share
d2uqk7i
d2uqk7i