Trwa ładowanie...
cv

Czego unikać w CV starając się o pracę?

Umiejętnością, którą lubi chwalić się wielu kandydatów, jest znajomość pakietu Office. Warto pamiętać o tym, że obecnie nie jest to żaden wyróżnik.

Share
Czego unikać w CV starając się o pracę?
Źródło: WP.PL, fot: Fotolia
d2yvrzr

Przygotowując CV, warto rozważyć używanie niektórych sformułowań. Ich odbiór może być negatywny - pisze "Puls Biznesu".

Jednym ze słów, nad którego użyciem warto się zastanowić, jest "zarządzanie". Zdaniem Karoliny Korzeniewskiej, eksperta Antal ds. rekrutacji w branży ubezpieczeń, informację o tym, że kandydat zarządzał, np. projektem lub zespołem, można odebrać tak, jakby sam robił niewiele - poza mówieniem innym, co jest do wykonania. - Zarządzanie konfliktem lub kryzysem można interpretować tak, jakby najpierw dopuściło się do tego, że rzeczony konflikt lub kryzys powstał, a następnie angażowało się innych do rozwiązania sytuacji - dodaje.

Dlatego, jak pisze gazeta, zamiast ogólnego sformułowania, kandydat powinien posłużyć się konkretnym przykładem lub przytoczyć liczby.

Umiejętnością, którą lubi chwalić się wielu kandydatów, jest znajomość pakietu Office. Warto pamiętać o tym, że obecnie nie jest to żaden wyróżnik. Elementem każdego CV jest też informacja o znajomości języków. Nie warto wymieniać takich, których poziom nie jest przynajmniej średnio zaawansowany - czyli taki, w którym bez problemu przeprowadzimy rozmowę biznesową.

d2yvrzr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yvrzr
d2yvrzr