Trwa ładowanie...
Waluty

Dane bez wpływu na złotego

Złoty w czwartek pozostawał pod wpływem zmian na europejskich giełdach i notowań EUR/USD, praktycznie ignorując opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny sierpniowe dane o produkcji przemysłowej i inflacji PPI.
Share
Dane bez wpływu na złotego
Źródło: X-Trade Brokers DM
d4krmuy

O godzinie 17:08 kurs USD/PLN testował poziom 2,7934 zł, spadając o 0,6 gr w stosunku do poziomu z wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN natomiast spadł o 0,1 gr do 4,1176 zł.

Polska waluta, która rozpoczęła dzień od umocnienia, do godziny 15-tej pozostawała pod lekką presją sprzedających, podążając ścieżką wyznaczoną przez osuwające się europejskie giełdy i równocześnie cofającego się eurodolara. Układ sił zmienił się wraz z rozpoczęciem handlu na Wall Street, gdy stało się jasne, że perspektywa spadkowej korekty, nie jest taka oczywista.

Praktycznie bez wpływu na notowania pozostały dane o produkcji przemysłowej i inflacji PPI w Polsce. Chociaż lekko mogły one zaskoczyć. Dynamika produkcji była w sierpniu o 0,2 proc. niższa niż przed rokiem, podczas gdy oczekiwano jej wzrostu o 0,8 proc. Inflacja PPI wzrosła natomiast o 2,5 proc. rok do roku, co było wynikiem o 0,2 proc. niższym od konsensusu.

W piątek złoty wciąż będzie pozostawał pod wpływem nastrojów na światowych rynkach i wahań EUR/USD. Pomimo, że jest to dzień wygasania wrześniowych serii instrumentów pochodnych, raczej należy oczekiwań spokojnego handlu i oscylacji złotego wokół poziomów zbliżonych do dzisiejszego zamknięcia.

Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.

d4krmuy

Podziel się opinią

Share
d4krmuy
d4krmuy