Trwa ładowanie...

Decathlon wzywa do zwrotu rowerów. Ryzyko pęknięcia ramy

Ramy w niektórych rowerach górskich zakupionych w Decathlonie mogę pękać, dlatego firma prosi o ich oddanie. Klienci dostaną nowy rower identycznego typu lub zwrot pieniędzy. To już kolejna taka akcja. Niemal rok temu ten sam problem wystąpił w tych samych typach rowerów marki B'Twin.

Decathlon wzywa do zwrotu rowerów. Ryzyko pęknięcia ramyŹródło: Decathlon.pl
d4e75j9
d4e75j9

Problem dotyczy rowerów B'Twin Rockrider 520 i Rockrider 540. Jak podkreśla Decathlon w komunikacie, ryzyko wady ramy występuje tylko w przypadku niektórych jej rozmiarów.

Na stronie sprzedawcy zamieszczono instrukcję pozwalającą ustalić, czy problem dotyczy posiadanego przez klienta egzemplarza. Konieczne jest odczytanie numeru seryjnego z naklejki umieszczonej na ramie.

Jeśli okaże się, że rower podlega wymianie, należy udać się z nim do wybranego sklepu Decathlon i poprosić pracownika o pomoc w dalszej procedurze wycofywania produktu.

d4e75j9

"Wadliwy rower zostanie bezpłatnie wymieniony na nowy, identyczny model. Jeśli z jakiegoś powodu nie są Państwo zainteresowani rowerem zastępczym, możemy zaproponować Państwu zwrot całej kwoty zakupu" - informuje sklep.

Decathlon informuje, że wady zostały wykryte w ramach regularnie przeprowadzanych kontroli jakości.

Francuski gigant ma najwyraźniej problem z jakością produkcji niedrogich rowerów górskich serii Rockrider 520 i 540. Zaledwie w kwietniu zeszłego sieć była zmuszona ogłosić bardzo podobną akcję wycofywania określonych partii tych modeli.

d4e75j9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e75j9