Trwa ładowanie...
d24fgim
d24fgim

Digate Interactive chce zadebiutować na NewConnect w II poł. 2012 r.

23.11. Warszawa (PAP) - Digate Interactive, spółka specjalizująca się w tworzeniu internetowych rozwiązań biznesowych, rozpoczęła proces przekształcenia w spółkę akcyjną i w...
Share
d24fgim

23.11. Warszawa (PAP) - Digate Interactive, spółka specjalizująca się w tworzeniu internetowych rozwiązań biznesowych, rozpoczęła proces przekształcenia w spółkę akcyjną i w drugiej połowie przyszłego roku planuje debiut na rynku NewConnect. Środki pozyskane z oferty prywatnej chce przeznaczyć na akwizycje podmiotu z branży IT - podała spółka w komunikacie prasowym.

"(...) Obecnie znajdujemy się na etapie, na którym moglibyśmy dalej z powodzeniem rozwijać się organicznie, jednakże perspektywa rozwoju przez akwizycje jest w chwili obecnej znacznie bardziej atrakcyjna dla naszych udziałowców. Kapitał na ten cel zamierzamy pozyskać w ramach oferty prywatnej na rynku NewConnect, którą planujemy zrealizować na przełomie I i II kw. 2012 r." - powiedział, cytowany w komunikacie Łukasz Kossakowski, prezes Digate Interactive.

"W obszarze naszych zainteresowań są przede wszystkim spółki działające w branży IT, charakteryzujące się zbliżonym do nas profilem działalności lub takie których akwizycja pozwoli poszerzyć zakres naszych usług" - dodał.

d24fgim

Kossakowski poinformował, że Digate Interactive zakłada intensywny rozwój aplikacji mobilnych i systemów e-commerce.

"Przede wszystkim planujemy skoncentrować się na budowie dedykowanych systemów sprzedaży online zintegrowanych z zewnętrznymi systemami ERP" - podał.

Po trzech kwartałach 2011 r. Digate Interactive miał 787 tys. zł przychodów, a do końca roku planuje przekroczyć 1 mln zł, przy kilkuprocentowej rentowności netto.

"W przyszłym roku zamierzamy skoncentrować się na znacznym zwiększeniu przychodów i rentowności, co z pewnością ułatwią nam środki pozyskane z oferty prywatnej" - skomentował w komunikacie prezes.

d24fgim

Digate Interactive specjalizuje się w tworzeniu internetowych rozwiązań biznesowych, koncentrując się na procesach kreowania wizerunku, komunikacji, sprzedaży i budowaniu lojalności. Spółka zajmuje się realizacją takich projektów jak: serwisy i aplikacje internetowe, aplikacje mobilne, systemy e-commerce, sklepy internetowe, systemy identyfikacji wizualnej, branding, pozycjonowanie / SEO / SEM, prezentacje multimedialne, email marketing, sesje zdjęciowe (posiada własne studio fotograficzne).

Digate Interactive jest częścią Grupy Novainvest.

Podmiotem doradczym i koordynatorem oferty jest Nova Capital Advisors. (PAP)

jow/ asa/

d24fgim

Podziel się opinią

Share
d24fgim
d24fgim