Trwa ładowanie...
paczka
08-10-2011 08:35

Ding-dong. Tu SMS. Masz paczkę do odebrania

Austriacka poczta rozpoczęła w środę program pilotażowy w aglomeracji Linz, stolicy Górnej Austrii, w ramach którego adresat ma być zawiadamiany o nadejściu paczki SMS-em, e-mailem lub telefonicznie - poinformowała agencja APA.

Ding-dong. Tu SMS. Masz paczkę do odebraniaŹródło: WP.PL
d4kvxlm
d4kvxlm

- Chcemy wyraźnie podnieść poziom doręczania - wyjaśnił Peter Umundum z zarządu poczty.

W ramach programu adresaci przypisani do kodu pocztowego 4040 informowani są SMS-em lub e-mailem o nadejściu paczki i możliwości jej obioru.

Natomiast mieszkańców obszaru z kodem 4020 listonosze powiadamiają telefonicznie, jeśli nie zastaną ich w domu i ustalają, gdzie zostawić paczkę.

Do tej pory, jeśli listonosz nie zastał adresata, wrzucał do skrzynki żółtą kartkę z informacją o miejscu osobistego odbioru przesyłki. Liczba takich powiadomień ma zostać dzięki nowemu programowi zmniejszona.

Jedynym ograniczeniem programu jest fakt, że poczta na razie pracuje tylko z czterema firmami internetowej sprzedaży wysyłkowej.

Test potrwa do początku listopada, a do końca roku będą przeanalizowane jego wyniki. Następnie zostanie podjęta decyzja, czy system ma zostać wprowadzony w całej Austrii, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich. (PAP)

d4kvxlm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kvxlm