Trwa ładowanie...
d34aew2
senior

Dla seniora kawa za złotówkę

W Przemyślu (woj.podkarpackie) ruszył program "Kawa dla Seniora". Dzięki niemu starsze osoby będą mogły w wybranych lokalach posiedzieć przy kawie lub herbacie, za którą zapłacą tylko złotówkę.
Share
Dla seniora kawa za złotówkę
Źródło: Jupiterimages
d34aew2

Projekt realizuje Urząd Miasta w Przemyślu wspólnie z miejscowym oddziałem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (PZERiI) oraz Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Zdaniem przewodniczącej przemyskiego oddziału PZERiI Heleny Wardy, dzięki programowi seniorom będzie łatwiej podjąć decyzję o wyjściu z domu.

- Dla emeryta - który dostaje skromną przecież emeryturę - ma duże znaczenie, czy kawa kosztuje pięć złotych czy złotówkę. Dlatego liczymy, że projekt zapobiegnie izolacji seniorów. Będą mogli spotkać się w większym gronie, posiedzieć w kawiarni i porozmawiać - dodała.

d34aew2

Na razie w programie uczestniczy dziewięć lokali w mieście. Seniorzy, którzy będą chcieli skorzystać z programu, muszą odebrać w przemyskiej siedzibie PZERiI karnety uprawniające do zakupu kawy lub herbaty za złotówkę.

Irena Janion z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Przemyślu tłumaczy, że emeryci płacą tylko złotówkę, a pozostałą kwotę pokrywają właściciele lokali. - Nie było trudno namówić przedsiębiorców do udziału w tym projekcie; liczymy, że wkrótce będą do niego przystępować kolejni przedsiębiorcy. Na razie umowy mamy podpisane do końca tego roku, ale jeśli tylko zainteresowanie będzie duże, na pewno uda się przedłużyć projekt - dodała Janion.

d34aew2

Podziel się opinią

Share
d34aew2
d34aew2