Trwa ładowanie...

Długi weekend nie tylko w maju

Dobra wiadomość dla tych, którzy muszą zostać i pracować. Już niedługo czeka nas jeszcze dłuższy weekend

Długi weekend nie tylko w maju
d29my5m
d29my5m

Weekend majowy pewnie już wszyscy mają rozplanowany, jeśli nie, przypominamy. Jeśli w zbliżającym się tygodniu wykorzystamy trzy dni urlopu (30 kwietnia, 2 i 4 maja), to zyskamy dziewięć dni wolnych. A wszystko dlatego, że 1 (Święto Pracy) i 3 maja (święto 3 Maja) wypadają we wtorek i czwartek.

Jeszcze dłuższa okazja do poleniuchowania nadarzy się w grudniu. Będzie można zrobić sobie 11 dni laby. Święta Bożego Narodzenia przypadają we wtorek (25 grudnia) i w środę (26 grudnia), a Nowy Rok (1 stycznia 2013 r.) we wtorek. Jeśli zaplanujemy cztery dni urlopu wypoczynkowego 24, 27, 28 i 31 grudnia, otrzymamy 11 dni wolnego z rzędu.

W tym roku, oprócz dwóch bardzo długich weekendów, będzie można skorzystać z dwóch czterodniowych. Okazją będzie Boże Ciało oraz Wszystkich Świętych, które przypadają w czwartek (Boże Ciało 7 czerwca). Jeśli weźmiemy wolne w piątki (8 czerwca i 2 listopada), dostaniemy cztery dni wolnego.

d29my5m

Wracamy jednak do nadchodzącej majówki. Jak donosi RMF 24, Polacy planują masowy wypoczynek. Kompletne lenistwo zadeklarowało aż 80 proc. pytanych. Dobra rada dla tych, którzy w tym czasie będą coś załatwiać. Radzimy sprawdzić godziny funkcjonowania urzędów i instytucji. Jak twierdzą niektórzy, urzędzik też człowiek i będzie chciał zrobić sobie przerwę. W związku z tym, niektóre urzędy już zadeklarowały zmiany godzin otwarcia. Prosimy też uzbroić się w cierpliwość. Z powodu masowych urlopów pracowników, wizyta w urzędzie może potrwać nieco dłużej niż zwykle.

Radzimy też zawczasu zaopatrzyć się w produkty do grillowania. 1 i 3 maj to dni, kiedy sklepy będą zamknięte. Zakaz handlu dotyczy szczególnie duże sklepy i markety. Czynne mogę być tylko małe sklepiki, pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel lub sprzedawca zatrudniony na podstawie umowy zlecenia.

JK

d29my5m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29my5m