Trwa ładowanie...
d3c2np3

DM Banku BPS wydał rekomendację "trzymaj" dla Kogeneracji

...

d3c2np3
d3c2np3

27.11. Warszawa (PAP) - DM Banku BPS, w raporcie z 16 listopada, wydał rekomendację "trzymaj" dla Kogeneracji, wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 88,54 zł.

W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 77,2 zł. W piątek o 11.16 kurs wyniósł 74,8 zł.

"Wprowadzony w życie w listopadzie 2008 roku nowy program KPRU II podziału uprawnień do emisji CO2, przyznający grupie kapitałowej niższe wielkości emisji w porównaniu do poprzedniego okresu rozliczeniowego, jest realnym zagrożeniem dla zmniejszenia przychodów uzyskiwanych na handlu limitami emisji. Emitent w celu prowadzenia rentownej działalności wytwórczej nośników energii będzie zmuszony do ponoszenia wyższych niż w poprzednich latach nakładów na inwestycje w moce wytwórcze spalające biomasę" - napisano w raporcie.

"Biorąc pod uwagę dotychczasową działalność emitenta z zakresie przyłączania nowych odbiorców do sieci ciepłowniczych i stosunkowo skuteczne rekompensowanie w ten sposób spadku popytu na ciepło wynikające z zachodzących procesów termoizolacji oraz dociepleń budynków, pozytywnie oceniamy przyszłe wyniki finansowe spółki" - oceniają analitycy. (PAP)

morb/ ana/

d3c2np3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c2np3