Trwa ładowanie...
d25nqky

DM BDM podwyższył rekomendację Śnieżki do "trzymaj", obniżył cenę docelową do 45 zł

10.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 grudnia, podwyższyli rekomendację Śnieżki do "trzymaj" ze "sprzedaj" poprzednio. Cena docelowa jednej akcji spółki została...

Share
d25nqky

10.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 grudnia, podwyższyli rekomendację Śnieżki do "trzymaj" ze "sprzedaj" poprzednio. Cena docelowa jednej akcji spółki została obniżona do 45 zł 45,4 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie 47,9 zł, a w poniedziałek na zamknięciu za akcje spółki płacono 48,7 zł.

"Od czasu naszej ostatniej rekomendacji kurs akcji Śnieżki spadł o około 20 proc. Wskazywaliśmy wtedy na spodziewaną presję na wyniki kwartalne (spadek cen farb, słaba koniunktura na Ukrainie) oraz relatywnie wysokie wskaźniki, z jakimi spółka była handlowana (zrównanie się w tamtym czasie z wycenami amerykańskich producentów farb i wysoka premia do branży materiałów budowlanych w Polsce). Obecne poziomy uważamy już za bardziej rozsądne, przy czym ryzykiem w najbliższych miesiącach pozostaje rynek ukraiński i ewentualna presja na dewaluację hrywny" - napisano w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że Śnieżka historycznie generuje sporą nadwyżkę gotówki dla akcjonariuszy.

d25nqky

"Spodziewamy się wypłaty dywidendy w 2014 roku na zbliżonym lub nieco niższym poziomie niż w 2013 roku. Przy założeniu, że będzie to 2-2,5 zł/akcję implikuje to div yield na poziomie 4,2-5,2 proc. Oceniamy, że w kolejnych latach wskaźnik ten powinien rosnąć" - napisano.

DM BDM po stronie sprzedażowej w 2014 r. oczekuje m.in. efektów ostatnich inwestycji w reklamę/marketing (m.in. regularne i wyróżniające się na tle konkurencji kampanie reklamowe), przy ograniczeniu dalszego wzrostu kosztów sprzedaży w ujęciu nominalnym.(PAP)

gsu/ ana/

d25nqky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25nqky
d25nqky