Trwa ładowanie...
d36d9ov
d36d9ov

DM BPS zaleca kupno akcji Synthosu

26.09. Warszawa (PAP) - DM BPS w raporcie z 19 września rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki chemicznej Synthos od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 6...
Share
d36d9ov

26.09. Warszawa (PAP) - DM BPS w raporcie z 19 września rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki chemicznej Synthos od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 6 zł.

Raport wydano przy kursie 4,92 zł.

Analitycy DM BPS prognozują w raporcie silny wzrost zysków spółki w 2014 roku. Uważają, że obecny konsensus rynkowy dla spółki jest zbyt pesymistyczny i nie odzwierciedla możliwości poprawy wyników spółki w przypadku odbicia w gospodarce.

d36d9ov

"Prognozujemy, że zysk netto Synthos poprawi się 78 proc. rdr w 2014 dzięki wyższym zyskom w segmencie kauczuków oraz produktów styrenopochodnych. Oczekiwana globalna poprawa gospodarcza w przyszłym roku, powinna przełożyć się na odbicie w branży motoryzacyjnej i budowlanej" - napisano w raporcie.

"Z drugiej jednak strony, słabe wyniki kauczuków i styrenopochodnych będą ciążyć na zyskach spółki w tym roku" - dodano.

Autorzy raportu oczekują, że rynek kauczuków syntetycznych pozostanie w trendzie wzrostowym i będzie podążał za poprawą globalnego PKB w średnim i długim terminie.

"Uważamy, że nie zaszły zmiany strukturalne i rynek butadienu odrodzi się w 2014 roku wraz z wyższym popytem na kauczuki, a planowane nowe moce produkcyjne nie zagrożą pozycji Synthos" - napisali.

Dodali, że za inwestycją w papiery Synthosu przemawiają ich zdaniem również solidny bilans oraz kontynuacja wypłat dywidendy.

"Stanie się tak pomimo wypłaconej rekordowo wysokiej dywidendy, oczekiwanej dalszej presji na wyniki w 2013 roku oraz planowanych wydatków na rozbudowę mocy produkcyjnych kauczuków" - podano w raporcie. (PAP)

kuc/ gor/

d36d9ov

Podziel się opinią

Share
d36d9ov
d36d9ov