Trwa ładowanie...
d3d7of5

DM BZ WBK podwyższył rekomendację dla CEZ do "trzymaj", cena docelowa 135 zł

20.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 15 września podwyższyli rekomendację dla CEZ do "trzymaj" ze "sprzedaj" i podnieśli cenę docelową akcji tej spółki o 1...

Share
d3d7of5

20.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 15 września podwyższyli rekomendację dla CEZ do "trzymaj" ze "sprzedaj" i podnieśli cenę docelową akcji tej spółki o 1 proc., do 135 zł (844 CZK).

Analitycy DM BZ WBK uważają, że wysokie nakłady inwestycyjne na energię wiatrową i słoneczną poniesione w latach 2009 i 2010 zaczną się zwracać od przyszłym roku, a setki nowych MW w obu technologiach będą wspomagać wyniki spółki.

"CEZ istotnie skorzysta z dużej liczby darmowych uprawnień do emisji CO2 aż do roku 2020, co powinno uzasadniać jego wycenę z premią w stosunku do konkurentów z Europy Zachodniej. Mając na uwadze potrzeby czeskiego rządu oczekujemy, że polityka dywidendowa CEZ pozostanie bez zmian w stosunku do obecnej stopy dywidendy na poziomie 6 proc." - napisano w raporcie.

"Przez ostatni miesiąc kurs akcji CEZ zachowywał się gorzej zarówno niż indeksy sektorowy i WIG 20 (odpowiednio o 5 pp. i 7 pp.), a naszym zdaniem jego relatywny potencjał spadkowy jest niewielki. Mając to na uwadze oraz fakt, że nasza wycena DCF wskazuje na potencjał wzrostu na poziomie 2 proc., podwyższamy naszą rekomendację CEZ do +trzymaj+" - dodano. (PAP)

pr/ jtt/

d3d7of5

Podziel się opinią

Share
d3d7of5
d3d7of5