Trwa ładowanie...
d45z6la
d45z6la

DM BZ WBK radzi pozbywać się akcji TP do 15 czerwca

31.05. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 31 maja radzą sprzedawać akcje TP do czasu, gdy akcje będą notowane pierwszy dzień bez prawa do dywidendy, czyli...
Share
d45z6la

31.05. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 31 maja radzą sprzedawać akcje TP do czasu, gdy akcje będą notowane pierwszy dzień bez prawa do dywidendy, czyli 15 czerwca.

Analitycy podkreślają, że przeanalizowali zachowanie ceny akcji TP SA w okolicach pierwszego dnia notowań bez prawa do dywidendy w ciągu ostatnich czterech lat. Pomijając fundamenty spółki, za każdym razem od 2006 roku cena akcji TP SA pozostawała bez zmian przez dwa tygodnie poprzedzające dzień bez prawa do dywidendy.

"Dodatkowo, inwestorzy zawsze mieli szansę na kupno TP SA po niższej cenie w kolejnych tygodniach (nawet włączając dywidendę), przy cenie akcji spółki spadającej o 5-10 proc. w przypadku trzech z czterech lat, które analizowaliśmy" - napisali analitycy w raporcie.

d45z6la

"Rozumiemy, że dywidenda 1,5 zł (pierwszy dzień notowania bez prawa do dywidendy przypada na 15 czerwca 2010) brzmi kusząco, ale nasza sugestia byłaby taka, by pozbywać się akcji przez następne dwa tygodnie. Inwestorzy nie zarobią pieniędzy na TP SA przed 15 czerwca, a po tej dacie istnieje wysokie prawdopodobieństwo kupna akcji TP SA taniej" - podano.

"Ostatecznie, przy fundamentach TP SA nadal dalekich od trendu wzrostowego, spodziewamy się, że cena akcji spółki prawdopodobnie pozostanie bez zmian do 15 czerwca, co następnie pozwoli na potencjalne kupno akcji TP taniej" - czytamy w raporcie.

W poniedziałek na giełdzie o godz. 10.01 za jedną akcję TP SA płacono 15,59 zł.(PAP)

bas/ gor/

d45z6la

Podziel się opinią

Share
d45z6la
d45z6la