Trwa ładowanie...
d33ttuz

DM IDM SA zrezygnował z przeprowadzenia emisji akcji s. J

...

d33ttuz
d33ttuz

23.11. Warszawa (PAP) - DM IDM SA zrezygnował z przeprowadzenia emisji akcji s. J, która miała być skierowana do kluczowych dla spółki osób - podał DM IDM w komunikacie.

"W trakcie prowadzonego procesu budowania księgi popytu, znaczna część pracowników wyszła do zarządu DM IDM SA z inicjatywą rezygnacji z przeprowadzenia emisji akcji serii J, jako argumenty wskazując negatywną ocenę opinii publicznej dotyczącą podjętej uchwały nr 3 z dnia 18 września 2012 r. w sprawie emisji akcji serii J, jak również kierując się troską o wizerunek Domu Maklerskiego IDM SA oraz o kurs akcji" - napisano w komunikacie.

"W odpowiedzi na inicjatywę pracowników, zarząd DM IDM SA w dniu 23 listopada 2012 r. podjął decyzję o rezygnacji z przeprowadzenia prywatnej emisji akcji serii J" - dodano.

We wrześniu Walne Zgromadzenie Domu Maklerskiego IDM zatwierdziło emisję akcji dla pracowników spółki oraz emisję obligacji podporządkowanych o wartości do 50 mln zł zamiennych na akcje.

d33ttuz

Emisja do 21.817.680 akcji serii J miała być skierowana do kluczowych pracowników spółki, którzy kupili akcje nabyte przez DM IDM w ramach skupu akcji własnych. Akcje sprzedane zostały przez spółkę pod koniec 2010 r. po cenie 2,10 zł i objęte są dwuletnim okresem ograniczenia zbywalności. Zarząd DM IDM uzasadniał potrzebę emisji znaczną przeceną akcji DM IDM z ostatnich miesięcy, na którą pracownicy nie mogli zareagować z powodu lock-upu. Cena emisyjna jednej akcji serii J została ustalona na 0,10 zł i jest równa wartości nominalnej papierów DM IDM. (PAP)

gsu/ jtt/

d33ttuz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33ttuz