Trwa ładowanie...
d24ufsu

Do programu rabatowego PGNiG zgłosiło się już 30 klientów

Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews) - Do programu rabatowego Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zgłosiło się 30 klientów strategicznych, których zamówienia stanowią 85% łącznego wolumenu gazu sprzedawanego w tym segmencie, podała spółka.

Share
d24ufsu

W maju br. PGNiG rozpoczęło program rabatowy dedykowany dla klientów obsługiwanych przez spółkę. Do programu zgłosiło się 30 klientów, których zamówienia stanowią 85% łącznego wolumenu gazu sprzedawanego w tym segmencie. Wielu pozostałych klientów rozważa przystąpienie do programu od 1 czerwca lub 1 lipca br., podała spółka w komunikacie.

"Spółka walczy o klientów i reaguje na uwarunkowania rynkowe wynikające z liberalizacji rynku. Cieszymy się, że nasza oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. To oznacza, że podjęliśmy słuszną decyzję dotyczącą polityki rabatowej, która jest atrakcyjna dla klientów. Udany początek realizacji programu rabatowego pozwala mieć nadzieję, że cały program zakończy się sukcesem i zachęci klientów do dalszego korzystania z oferty PGNiG" - powiedział PGNiG, Mariusz Zawisza, cytowany w komunikacie.

Program rabatowy skierowany jest do obecnych i potencjalnych klientów PGNiG. Klienci przystępujący do programu otrzymają rabat w stosunku do ceny taryfowej. Wysokość rabatu będzie odnosiła się do aktualnych cen na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) i będzie uzależniona od odbieranych ilości oraz równomierności poboru. Na największe korzyści liczyć mogą odbiorcy odbierający równomiernie duże wolumeny gazu. Obecnie ceny gazu na TGE są silnie skorelowane z cenami gazu na rynkach Europy Zachodniej. Program rabatowy wprowadza analogiczną formułę, podaje także spółka.

d24ufsu

PGNiG zajmuje się obsługą klientów strategicznych, tj. odbierających rocznie ponad 25 mln m3 gazu rocznie, klientów nabywających gaz do dalszej odsprzedaży oraz nabywających gaz bezpośrednio ze złóż. Pozostali klienci z portfela PGNiG od sierpnia 2014 r. są obsługiwani przez spółkę PGNiG Obrót Detaliczny.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d24ufsu

Podziel się opinią

Share
d24ufsu
d24ufsu