Trwa ładowanie...

Dom z "Milczenia Owiec" sprzedany!

Posiadłość wystawiono na sprzedaż w ubiegłym roku, ale do tej pory nikt nie chciał jej kupić.

Dom z "Milczenia Owiec" sprzedany!Fot: Realtor.com
dbeg9uw
dbeg9uw

Dom, w którym w 1991 roku kręcono sceny do kultowego thrillera "Milczenie Owiec", został sprzedany za 195 tys. dolarów. Do transakcji doszło 8 lipca - doniósł "Pittsburgh Tribune-Review" .

Dom wystawiono na sprzedaż w sierpniu 2015 roku, za pośrednictwem Realtor.com. Ogłoszenie wzbudziło sensację i było drugą, najczęściej oglądaną nieruchomością z tego serwisu. Do popularności willi mógł przyczynić się fakt, iż w 1991 roku, podczas zdjęć do „Milczenia Owiec”, posiadłość „zamieszkiwał” seryjny morderca Buffalo Bill. W rolę psychopaty wcielił się Ted Levine. Niestety nikt z oglądających nie był chętny na zamieszkanie w popularnym domu, a właściciele zmuszeni byli do kilkukrotnego zmniejszania jego ceny.

Początkowo posiadłość wyceniono na 300 tys. dolarów, jednak chętnych na jej zakup brakowało. Wartość nieruchomości obniżono. - Nowy właściciel kupił ten dom nieco taniej, ale wyłącznie ze względu na fakt, że willa została uwieczniona w filmie - powiedziała "Pittsburgh Tribune-Review" Dianne Wilk, agentka nieruchomości.

Dom położony jest w Layton, w stanie Pensylwania. Do dyspozycji nowego właściciela są cztery pokoje i jedna łazienka. Willa nie ma piwnicy, w której filmowy seryjny morderca torturował swoje ofiary. Większość scen była nagrywana w studio, a miejsca, które posłużyły do kręcenia filmu, to jedynie jadalnia, przedpokój i fasada. Właściciele domu - Scott i Barbara Lloyd podkreślają, że w posiadłości nigdy nie popełniono morderstwa (o sprawie pisaliśmy już wcześniej)
.

Właściciele domu zamieszkiwali w nim od 1976 roku. Postanowili sprzedać nieruchomość i wraz z nadejściem emerytury zamieszkać na ranczo, oddalonym od Layton kilka mil.

dbeg9uw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbeg9uw