Trwa ładowanie...

Donos na LOT do Unii

Związkowcy chcą zablokować pomoc dla przewoźnika. Jeśli im się uda, firma może upaść

Donos na LOT do UniiŹródło: Gerhard Seybert - Fotolia.com
d2dfed1
d2dfed1

- ujawnia "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", związkowcy z Solidarności '80 działającej w Przedsiębiorstwie Państwowym Porty Lotnicze (PPL) wystosowali pismo do Komisji Europejskiej, w którym żądają zablokowania wsparcia dla LOT. Przekonują, że podyktowane jest ono celami politycznymi.

LOT dostał już w grudniu 2012 r. 400 mln zł pożyczki ratunkowej. Teraz Bruksela bada, czy linia może skorzystać z drugiej transzy - tzw. restrukturyzacyjnej, wartej do 381 mln zł. Bez niej spółka może upaść.

S '80 z PPL uważa, że przewoźnik działa w nierynkowych warunkach i nieterminowo reguluje faktury. Koronnym argumentem na upolitycznienie akcji ratunkowej mają być rządowe plany budowy Polskiego Holdingu Lotniczego z PPL i LOT. Związkowcy z PPL zapowiadają na 7 maja protest przeciwko wspieraniu linii.

d2dfed1

Akcją S '80 z PPL jest oburzona "Solidarność" z LOT. - Koledzy z S '80 chyba nie przemyśleli pisma do KE. Upadek LOT byłby katastrofą dla PPL - mówi Stefan Malczewski, szef "S" w LOT. Jak zareaguje KE - nie wiadomo. Nie tak dawno Unia zablokowała pomoc dla lotniska w Gdyni, które złożyło wniosek o upadłość.

MA

d2dfed1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dfed1