Trwa ładowanie...

Dostałeś takiego maila? To oszustwo. Resort finansów ostrzega

Wielu Polaków otrzymuje ostatnio maile, informujące o ich rzekomym "zadłużeniu w Departamencie Podatku". Resort finansów ostrzega, że takie wiadomości są próbą wyłudzenia i sprawa została już zgłoszona organom ścigania.

Dostałeś takiego maila? To oszustwo. Resort finansów ostrzegaŹródło: WP.PL, fot: Fotolia
d2i6bcm
d2i6bcm

Rozpoczynający się okres składania zeznań podatkowych to również czas wzmożonej aktywności oszustów. Wielu Polaków otrzymuje ostatnio maile, informujące o ich rzekomym "zadłużeniu w Departamencie Podatku". Resort finansów ostrzega, że takie wiadomości są próbą wyłudzenia i sprawa została już zgłoszona organom ścigania.

Na skrzynki mailowe wielu Polaków trafiają w ostatnich dniach wiadomości o następującej treści: "Szanowny Podatniku, spieszymy poinformować, że za czwarty kwartał 2015 r. ma Pan (i) zadłużenie w Departamencie Podatku. W przypadku jeśli zadłużenie nie zostanie umorzone w ciągu miesiąca od dnia powiadomienia, będziemy musieli skierować sprawę do komornika sądowego i sporządzić akt o ściąganie środków pieniężnych z konta bankowego. Nr aktu 27850109PL (załączony do e-maila)."

Wiadomość zyskuje w oczach wielu odbiorców na wiarygodności, bo jest podpisana imieniem i nazwiskiem. Ci bardziej podejrzliwi mogą próbować zweryfikować dane i gdy wpiszą je w wyszukiwarce, zobaczą, że rzekomy nadawca rzeczywiście pracuje w Ministerstwie Finansów i jest dyrektorem Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier.

Niektórzy odbiorcy odpowiadają na wiadomość, by dowiedzieć się, w jaki sposób mogą uregulować zadłużenie. Przedstawiciele resortu przestrzegają jednak przed odpowiadaniem na takie maile, bo ich autorem bynajmniej nie jest ministerstwo. W resorcie nie ma nawet departamentu, wskazanego w fałszywej wiadomości.

d2i6bcm

d2i6bcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6bcm