Trwa ładowanie...

Dow Jones dopiero przed testem?

Prestiżowy amerykański indeks tak naprawdę prawdziwy test sprawnościowy ma dopiero przed sobą. Powyższe wynika z charakterystycznego położenia najbliższych poziomów wsparć. Dobry obraz uzyskujemy otwierając wykres w postaci miesięcznych świec.
Share
Dow Jones dopiero przed testem?
Źródło: WP.PL
d4krmuy

Długa miesięczna czarna świeca (październik) przełamała istotne wsparcie wynikające z kreślenia wcześniejszego trendu wzrostowego (kolor czerwony). Jednocześnie zostało pokonane wsparcie powyżej 9000 punktów, wynikające ze zniesienia Fibonacciego. W ten sposób Dow Jones otworzył drogę do testu kolejnych wsparć. Rozpędzona podaż posiada znaczącą siłę, co potwierdza wznoszący się wskaźnik siły trendu (kolor zielony przy oscylatorze).

 Wykres Dow Jones
Źródło: Wykres Dow Jones

Zbiegnięcie się szeregu pułapów wsparć wypada wokół 7500 punktów. Powyższe wynika między innymi z: poziomego wsparcia (kolor niebieski - miejsca położenia wcześniejszych dołków w perspektywie kilku / kilkunastu lat); niżej położonej linii długoterminowego trendu wzrostowego (kolor zielony); zniesienia 50 % Fibonacciego.

d4krmuy

Oscylator stochastyczny indeksu w miesięcznej skali czasowej powoli schodzi do strefy wyprzedania, co potwierdza, że dołki potencjalnie nadające się do lokalnego dna, jeszcze nie nadeszły. Z kolei wskaźnik szybki wyprzedania / wykupienia rynku, już znajduje się w strefie wyprzedania, w związku z tym czekamy na sygnał kupna.

Marcin Markowski makler z upr. doradztwa inwestycyjnego

Dom Maklerski AmerBrokers SA

d4krmuy

Podziel się opinią

Share
d4krmuy
d4krmuy