Droga Żabka, TopMarket coraz tańszy

Blisko, szybko i wygodnie, tak reklamuje się Żabka. I zdecydowanie najdrożej, powinno się dodać. We wrześniu za to mocno spadły ceny w TopMarkecie.

Obraz
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Jak co miesiąc odwiedziliśmy cztery warszawskie sklepy osiedlowe średniej wielkości. W dwóch sklepach: TopMarkecie i Żabce ceny zdecydowanie spadły. W dwóch pozostałych, MokPolu i Marcpolu, ceny nieznacznie wzrosły.

Najmniej za nasze zakupy w warszawskich sklepach osiedlowych zapłacimy w TopMarkiecie – 136,27 zł. Tu ceny znacząco spadły w porównaniu do sierpnia, wtedy zapłaciliśmy tam prawie 146 zł. Nieznacznie droższy okazał się MarcPol. Tam wydaliśmy o kilkadziesiąt groszy więcej niż w TopMarkecie. Zakupy w Mokpolu kosztowały nas 141,53 zł. W sierpniowym zestawieniu najtańszy był Marcpol. Koszyk Handel-Netu zdrożał w tym sklepie o kilkadziesiąt groszy. Ale konkurencyjny TopMarket mocno obniżył ceny. Na przykład ser żółty gouda kosztował w sierpniu w tej sieci 17,35 zł, a teraz kupimy go za 12,45 zł.

W Żabce tania tylko kajzerka

W Żabce wydaliśmy ponad 133 złote. Jednak w tej sieci nie możemy kupić dwóch produktów, które są dostępne u wszystkich konkurentów: kurczaka całego i schabu bez kości. Większość produktów w Żabce jest zdecydowanie najdroższa. Herbata Lipton Yellow Label w Żabce kosztuje 12,39 zł, a na przykład w MarcPolu tylko 10,15 zł. Ser żółty gouda w Żabce kosztuje 26,20 zł, a np. w TopMarkiecie 12,45 zł. Wyliczać tak można bardzo długo. Niemal za wszystkie produkty najwięcej zapłacimy właśnie w Żabce. Nie przepłacimy tylko za kajzerkę. Kosztuje ona w Żabce 0,35 zł i jest tańsza niż w większości sklepów osiedlowych. Jednak produkty w Żabce nieco staniały od czasu naszego badania w sierpniu. Wtedy zapłaciliśmy za nie ponad 136 zł. Co staniało w Żabce? Na przykład makaron Lubella nita cięta w sierpniowym zestawieniu kosztował 5,49 zł. We wrześniowym koszyku jego cena wynosi już 4,45 zł. Tak, jak prognozowaliśmy miesiąc temu, nieco spadły ceny owoców. W Mokpolu za kilogram jabłek zapłacimy 2,51 zł. Miesiąc temu kosztowały
one tam prawie 4 złote. W większości sklepów podrożały za to ziemniaki. Ale nie w Żabce. Co ciekawe, tam ich cena spadła o połowę i obecnie kupimy tam kilogram za 2 złote. Nie zmienia to faktu, że w Żabce ziemniaki są ciągle najdroższe. W MarcPolu zapłacimy za nie tylko 1,09 zł za kilogram.

MM
Handel-Net

Wybrane dla Ciebie
Dopłaty do termomodernizacji. Oto szczegóły programu
Dopłaty do termomodernizacji. Oto szczegóły programu
Zmiany w prawie. Od nowego roku zakazy dotyczące ogrodzeń i bram
Zmiany w prawie. Od nowego roku zakazy dotyczące ogrodzeń i bram
Duże zmiany dla emerytów. Zacznie się za kilka tygodni
Duże zmiany dla emerytów. Zacznie się za kilka tygodni
Nowy obowiązek dla budujących i remontujących domy. Oto szczegóły
Nowy obowiązek dla budujących i remontujących domy. Oto szczegóły
Jedyna prywatna kopalnia planuje zwolnienia. Mogą dotknąć 754 osoby
Jedyna prywatna kopalnia planuje zwolnienia. Mogą dotknąć 754 osoby
Był jednym z najbogatszych Polaków. Dzisiaj ukrywa się w Afryce
Był jednym z najbogatszych Polaków. Dzisiaj ukrywa się w Afryce
Sprzedali mieszkanie, fiskus chce 100 tys. zł. Problem tysięcy Polaków
Sprzedali mieszkanie, fiskus chce 100 tys. zł. Problem tysięcy Polaków
Ukraińska sieć chce wejść do Polski. Mają ambitne plany
Ukraińska sieć chce wejść do Polski. Mają ambitne plany
Kultowy fast food w tarapatach. Ogromne straty w Europie
Kultowy fast food w tarapatach. Ogromne straty w Europie
Za tę maskotkę chcą nawet 800 dolarów. Powód jest na kokardzie kota
Za tę maskotkę chcą nawet 800 dolarów. Powód jest na kokardzie kota
Dostaną po pięć lat urlopu i 170 tys. zł odprawy. Oto szczegóły
Dostaną po pięć lat urlopu i 170 tys. zł odprawy. Oto szczegóły
To byłby cios w emerytów. W Sejmie petycja o zniesienie świadczeń
To byłby cios w emerytów. W Sejmie petycja o zniesienie świadczeń
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI! 👇