Trwa ładowanie...
zarobki

Drogowi inżynierowie idą na wojnę z GDDKiA

"Zapisy w warunkach przetargowych nie przewidują dodatkowego wynagrodzenia, przewidują natomiast
mnóstwo wymagań: jak postępować podczas realizacji dodatkowych prac, jakich procedur przestrzegać,
kogo zatrudnić itp."

Share
Drogowi inżynierowie idą na wojnę z GDDKiA
Źródło: PAP/Tytus Żmijewski
d4andor

Konsultanci nadzorujący projekty drogowe interweniują w Krajowej Izbie Odwoławczej (KIO) - informuje "Puls Biznesu".

Przedstawiciele Związku Pracodawców Branży Usług Inżynierskich (ZPBUI) w piśmie do KIO skarżą się, że w specyfikacji przetargowej dyrekcja przewiduje możliwość obarczenia nadzorcy dodatkowymi obowiązkami (do 50 proc. wartości kontraktu), za które nie zamierza zapłacić.

d4andor

"Zapisy w warunkach przetargowych nie przewidują dodatkowego wynagrodzenia, przewidują natomiast mnóstwo wymagań: jak postępować podczas realizacji dodatkowych prac, jakich procedur przestrzegać, kogo zatrudnić itp." - wylicza Rafał Sebastian Bałdys, członek zarządu ZPBUI.

Inżynierowie kwestionują też zapis, zgodnie z którym muszą zapłacić karę w wysokości 0,02 proc. wartości wynagrodzenia brutto za "niedopełnienie obowiązku (...) polegającego na braku właściwej identyfikacji ryzyka powstania potencjalnych roszczeń ze strony wykonawcy i stron trzecich".

"Zamawiający broni się przed roszczeniami i ewentualne ryzyko ich wystąpienia przerzuca na konsultanta" - mówi Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

d4andor

Podziel się opinią

Share
d4andor
d4andor