Trwa ładowanie...
d2eghcu

Drosed ma zgodę UOKiK na przejęcie spółki Drop

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji  Konsumentów (UOKiK)  wydał zgodę na przejęcie przez Drosed kontroli nad spółką Drop, podał Urząd.

Share
d2eghcu

"Zgoda dotyczy przejęcia przez Drosed kontroli nad spółką Drop. Uczestnicy koncentracji zajmują się produkcją mięsa drobiowego. W wyniku koncentracji Drosed przejmie 97,8% akcji Drop od spółki Piast Pasze" - czytamy w komunikacie.

Drosed z siedzibą w Siedlcach złożył wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Drop z Ostrzeszowa w listopadzie ub.r.

Grupa Drosed jest jednym z największych producentów drobiu oraz wyrobów drobiowych w Polsce. Zatrudnia 1600 pracowników i produkuje ponad 80 tys. ton produktów gotowych rocznie. Jej obroty wynoszą ok. 800 mln zł. Od 2000 roku Drosed należy do grupy LDC, francuskiego producenta drobiu świeżego i jednego z europejskich liderów tej branży, z obrotami na poziomie 2,8 mld euro.

Drop S.A. jest jednym z największych i najnowocześniejszych przedsiębiorstw branży drobiarskiej w Polsce. Spółka, działająca w ramach grupy Piast, zajmuje się produkcją zbóż i pasz, posiada wylęgarnie, kurniki, ubojnie drobiu oraz zakłady przetwórstwa mięsa drobiowego. Posiada również sieć własnych sklepów firmowych.

(ISBnews)

d2eghcu

Podziel się opinią

Share
d2eghcu
d2eghcu