Trwa ładowanie...

Dwie szczepionki wycofane ze sprzedaży

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu serię szczepionki przeciw gruźlicy produkcji BIOMED-LUBLIN. Z kolei 20 marca do wyjaśnienia wstrzymano handel i zastosowanie szczepionki Pentaxim przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i poliomyelitis. Obie szczepionki są stosowane u dzieci.

Dwie szczepionki wycofane ze sprzedażyŹródło: Fotolia, fot: evgenyatamanenko
d1cvjjd
d1cvjjd

Powodem wycofania z obrotu szczepionki przeciw gruźlicy są poniedziałkowe wyniki badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny. Wynika z nich, że sprawdzona seria leku jest niezgodna ze specyfikacją ze względu na brak jednorodnej zawiesiny. Lek z obrotu zdecydował się wycofać również producent.

Wycofana szczepionka: Szczepionka przeciwgruźlicza BCG 10, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań śródskórnych: numer serii: 00513 data ważności: 03.2015 podmiot odpowiedzialny: BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

Z kolei 20 marca poinformowano o wstrzymaniu sprzedaży i wykorzystania innej szczepionki stosowanej u dzieci. Przyczyną jest podejrzenie o barku spełnienia norm jakościowych przez produkt.

Podejrzana szczepionka:

Pentaxim, proszek i zawiesina do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań, 1 fiol. proszku + 1 amp.-strzyk. z zawiesiną 0,5 ml z 2 osobnymi igłami:
numer serii: K 4120-1
data ważności: 04.2015
podmiot odpowiedzialny: Sanofi Pasteur S.A. Francja

d1cvjjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cvjjd