Trwa ładowanie...
edukacja
22-08-2013 12:28

"Dyplom ukończenia studiów nie daje gwarancji zatrudnienia"

Poziom polskich szkół wyższych jest niski - ocenia Adam Grzegorczyk, politolog z Wyższej Szkoły Promocji. Adam Grzegorczyk upatruje w tym powód zmniejszającej się z każdym rokiem liczby studentów. Według niego jest to efekt błędnej polityki szkół wyższych i masowości edukacji

"Dyplom ukończenia studiów nie daje gwarancji zatrudnienia"Źródło: Thinkstock
dbqesme
dbqesme

Na półtora miesiąca do rozpoczęcia roku akademickiego wiele uczelni wciąż ma wolne miejsca na różnych kierunkach studiów. Coraz mniej młodych ludzi chce studiować. Szkoły wyższe robią co mogą, żeby ściągnąć do siebie chętnych do studiowania, co odbija się na poziomie kształcenia.

Zdaniem Grzegorczyka stale spadająca liczba studentów to nie tylko efekt niżu demograficznego, ale też tego, że dyplom ukończenia studiów nie daje gwarancji zatrudnienia. "Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rezygnuje ze studiowania" - dodaje. Politolog krytykuje też działania prowadzone przez Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, zarzucając urzędnikom brak konsekwencji. Jego zdaniem, ostatnie działania MEN-u idą w przeciwnym kierunku niż na początku rządów PO, co - jego zdaniem- wprowadza niepotrzebne zamieszanie w systemie edukacji.

Zdaniem Adama Grzegorczyka problemem wyższych uczelni jest też sposób zarządzania nimi. "Demokracja na uniwersytecie z pewnością nie pozwala na sprawne zarządzanie nim" - dodaje.

Adam Grzegorczyk jest politologiem i ekonomistą, związanym z Wyższą Szkołą Promocji w Warszawie. W przeszłości był też między innymi dyrektorem festiwalu w Jarocinie i menedżerem zespołów muzycznych.

dbqesme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbqesme