Trwa ładowanie...

Dzień Bezpiecznego Internetu. KE zwraca uwagę na bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do sieci

11 lutego jest dniem bezpieczeństwa w sieci. Dzień Bezpiecznego Internetu stanowi inicjatywę Komisji Europejskiej, która ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Dzień Bezpiecznego Internetu. KE zwraca uwagę na bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do sieciŹródło: Pixabay.com
d4c202x
d4c202x

Dzień Bezpiecznego Internetu. KE zwraca uwagę na bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do sieci

W zeszłym roku w ramach obchodów DBI (Dzień Bezpiecznego Internetu) zorganizowano blisko 4 tys. akcji i lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. W inicjatywę zaangażowały się m.in się szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne.

Oglądaj: Internet. Rejestracja pojazdu przez e-urząd. Minister: musimy poczekać na przepisy

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy KE od 2004 r. W Polsce pierwszą edycję DBI Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) zorganizowało już w roku 2005. Jak uzasadniają twórcy inicjatywy, podstawowym założeniem tego dnia jest inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Jak wynika z przeprowadzonego przez NASK badania "Nastolatki 3.0", dzieci zaczynają korzystać samodzielnie z internetu już w wieku siedmiu lat, stąd uczula się, aby najbliższe otoczenie wskazywało im, na jakie mogą tam natrafić niebezpieczeństwa. Dzień Bezpiecznego Internetu ma stanowić tym samym odpowiedni pretekst do debaty na temat powyższych - problematycznych niekiedy - zagadnień.

d4c202x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c202x