Trwa ładowanie...

Dzień chłopaka 2019. Sprawdź, kiedy ma miejsce i skąd wziął się pomysł na święto

Już dzisiaj, 30 września, ma miejsce dzień chłopaka. Osobliwe święto obchodzone jest z reguły przez młodzież, a w czasie jego trwania mężczyźni (głównie ci młodsi) obdarowywani są skromnymi upominkami. Na świecie obchody z tej okazji świętuje się w różnych terminach.

Dzień chłopaka 2019. Sprawdź, kiedy ma miejsce i skąd wziął się pomysł na świętoŹródło: Fotolia
d1vr91r
d1vr91r

Dzień chłopaka 2019. Osobliwe święto na stałe zagościło w polskim kalendarzu

W Polsce w odpowiedzi na Dzień Kobiet 8 marca, dwa dni po nim 10 marca nieoficjalnie świętujemy Dzień Mężczyzny. Ale bardziej przyjęła się tradycja obchodów Dnia Chłopaka – 30 września. Dzień Chłopaka to święto nieformalne, którego nie ma na liście oficjalnych świąt obchodzonych w Polsce. Mimo to jest ono dość popularne, przede wszystkim wśród ludzi młodych.

Obejrzyj: Prezentacja Raportu: #PolskiBarometrCyberbezpieczeństwaSpołecznego2019

Geneza święta nie jest do końca zdania, a teorii na temat jego powstania istnieje co najmniej kilka. Najczęściej mówi się o jego zapoczątkowaniu w kontekście Trynidadu i Tobago, gdzie obchodzono je po raz pierwszy 19 listopada 1999 roku

Dzień chłopaka 2019. Obchody na świecie

Samo święto szybko rozpowszechniło się na wiele innych krajów, ale sam termin w każdym z nich pozostaje umowny. Tym samym na Malcie przypada na 7 lutego, w Brazylii 15 lipca, a w Norwegii 7 października.

Święto wszędzie na świecie obchodzone jest przeważnie przez młodzież i wiąże się zwykle z wręczaniem drobnych upominków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vr91r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vr91r