Trwa ładowanie...

Dzień z NFP - poranny komentarz walutowy

W bieżącym tygodniu inwestorzy z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Po wczorajszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego klamrą spinającą wydarzenia obecnego tygodnia będzie comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy. Poznamy dziś także dane z kanadyjskiego rynku pracy, które mogą pozwolić złapać chwilę oddechu kanadyjskiej walucie tracącej w ostatnim czasie ze względu na spadające ceny ropy.

Share
Dzień z NFP - poranny komentarz walutowy
Źródło: Fotolia, fot: photosg
d20og8z

Powoli tradycją staje się już fakt, iż pierwszy tydzień każdego miesiąca obfituje w 2 niezwykle istotne wydarzenia w postaci posiedzenia EBC, a także odczytu zmian w zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym na rynku amerykańskim. Sytuacja na rynku pracy w USA systematycznie się poprawia, co w swoim komunikacie zdążył już także zauważyć FED. Konsensus rynkowy bazujący na medianie prognoz zebranych przez agencję Bloomberga zakłada dziś odczyt na poziomie 230 tys.

Warto jednak zauważyć, że większość ankietowanych osób udzieliła odpowiedzi na zapytanie Bloomberga jeszcze przed słabszym raportem ADP, tym samym realny konsensus rynkowy może kształtować się obecnie w okolicach 210-220 tys. Trzeba jednak pamiętać, iż w tej chwili to nie rynek pracy stanowi główny powód wstrzymywania się przez FED z podwyżką stóp procentowych a inflacja.

O poranku nieznacznie słabnie także euro, co spowodowane jest wczorajszymi plotkami, jakoby QE z użyciem obligacji rządowych w strefie euro miało zostać rozpatrzone już na najbliższym, styczniowym posiedzeniu EBC.

Podobnie jak pozostałe waluty regionu o poranku nieznacznie osłabia się także polski złoty. O godzinie za euro płacono 4,1606zł, za dolara 3,3644zl, za franka szwajcarskiego 3,4601zł, a za funta brytyjskiego 5,2754zł

Jakub Stasik
młodszy analityk rynków finansowych
X-Trade Brokers

d20og8z

Podziel się opinią

Share
d20og8z
d20og8z