Trwa ładowanie...

Dzikie wysypiska nie znikają

Mieszkańcy nadal wolą wyrzucać gruz do lasu. Dlatego, że za jego wywiezienie musieliby dodatkowo zapłacić - alarmuje "Dziennik Polski".

Share
Dzikie wysypiska nie znikają
Źródło: AFP, fot: Jean Pierre Mulle
d26f2ob

Nowe przepisy w sprawie wywożenia śmieci miały doprowadzić do likwidacji dzikich wysypisk. Posłowie, którzy byli autorami ustawy o czystości w gminach, argumentowali, że ponieważ na wszystkich nałożony zostanie rodzaj podatku za śmieci, nikt już nie będzie wywozić ich do lasu, aby w ten sposób uniknąć opłat.

Okazało się jednak, że po wprowadzeniu nowych przepisów wcale nie zrobiło się czyściej. W dodatku powstało jeszcze większe zamieszanie niż przedtem, ponieważ mieszkańcy nie wiedzą, kogo mają prosić o usunięcie dzikich wysypisk.

d26f2ob

Krystyna Paluchowska, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, wyjaśnia, że dzikie wysypiska można zgłaszać na stronie internetowej ekocentrum.pl lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię: 800112211. Informacje o nielegalnym wysypywaniu śmieci przyjmowane są również w straży miejskiej.

Dlaczego jednak mieszkańcy nadal wyrzucają śmieci do lasu? Zdaniem krakowskiej radnej Magdaleny Bassary (PO) być może stało się tak dlatego, że za wyrzucanie gruzu i materiałów po remontach trzeba w dalszym ciągu dodatkowo płacić.

d26f2ob

Podziel się opinią

Share
d26f2ob
d26f2ob