Trwa ładowanie...

Dziś pierwszy LOT do Los Angeles

Rejs do USA będzie trwał ponad 12 godzin i będzie to najdłuższa podróż bez międzylądowania, obsługiwana samolotem polskiego przewoźnika.

Share
Dziś pierwszy LOT do Los Angeles
Źródło: Eastnews, Fot: Hildegarda Cjujstek/REPORTER
d30lmhv

Dziś Polskie Linie Lotnicze LOT inaugurują rejsowe połączenia do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy samolot wystartuje z warszawskiego lotniska Chopina o godzinie 16.30.

Rejs do USA będzie trwał ponad 12 godzin i będzie to najdłuższa podróż bez międzylądowania, obsługiwana samolotem polskiego przewoźnika. Jak mówi prezes PLL LOT Rafał Milczarski, Los Angeles będzie kolejnym miastem w Ameryce Północnej, do którego latają nasze samoloty.

d30lmhv

LOT łączy Warszawę z lotniskiem JFK w Nowym Jorku, z Toronto i Chicago. Niedługo zostanie też uruchomione połączenie z lotniskiem Newark, które także obsługuje Nowy Jork.

LOT od stycznia zeszłego roku rozwija siatkę połączeń długodystansowych. W styczniu 2016 roku uruchomiono rejsy do Tokio, a w październiku do Seulu. Teraz prezes firmy zapowiada zwiększenie częstotliwości lotów. Od lipca do stolicy Japonii samoloty LOT - u będą latać cztery razy w tygodniu, a do Seulu 5 razy w tygodniu.

W zeszłym roku polski przewoźnik uruchomił ponad 20 nowych połączeń na trasach europejskich i długodystansowych.

d30lmhv

Podziel się opinią

Share
d30lmhv
d30lmhv