Trwa ładowanie...

Dzisiaj i jutro sklepy zamknięte

Dzisiaj i jutro sklepy będą zamknięte. W święta obowiązuje zakaz handlu - przypomina Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy. Dodaje, że zakaz wykonywania pracy w placówkach handlowych odnosi się do osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę

Dzisiaj i jutro sklepy zamknięteŹródło: © Art Allianz - Fotolia.com
dee4ukv
dee4ukv

Dzisiaj i jutro sklepy będą zamknięte. W święta obowiązuje zakaz handlu - przypomina Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy. Dodaje, że zakaz wykonywania pracy w placówkach handlowych odnosi się do osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Nie obejmuje natomiast tych, którzy wykonują pracę na innej podstawie prawnej na przykład właścicieli sklepików osiedlowych czy osób posiadających umowy cywilno-prawne. Danuta Rutkowska zwraca też uwagę, że zakaz pracy w dni świąteczne nie obejmuje stacji paliw, placówek gastronomicznych takich jak bary, restauracje czy kawiarnie.

Inspektor Rutkowska zaznaczyła, że Polacy przyzwyczaili się już do zakazu handlu w święta. Państwowa Inspekcja Pracy odnotowuje jedynie sporadyczne przypadki łamania tego zakazu.

dee4ukv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dee4ukv