Trwa ładowanie...
d2vady9

E-ministerstwo pod znakiem zapytania

Stowarzyszenie nowego ministerstwa cyfryzacji będzie trudne. Wymaga nie tylko politycznej woli koalicjantów, lecz także nowego podziału kompetencji między resortami - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Share
d2vady9

Gazeta dodaje, że sceptycznie na ten pomysł spogląda Waldemar Pawlak. Utworzenie nowego resortu zapowiedział kilka dni przed wyborami premier Donald Tusk.

Jednak - według "Dziennika Gazety Prawnej" - nowe ministerstwo i jego kompetencje wciąż są sporym znakiem zapytania. Mimo to już zaczynają się spekulacje, kto mógłby stanąć na jego czele. Najczęściej wymieniane są dwie kandydatury: Magdaleny Gaj, obecnej wiceminister w resorcie infrastruktury oraz Krzysztofa Kiliana, byłego ministra łączności, a obecnie wiceprezesa Polkomtelu.

Tworzenie nowego resortu już na starcie spotyka się ze sporym oporem PSL. - Stronnictwo obawia się, że nowe ministerstwo mogłoby zagrozić jego wpływom w sferze przedsiębiorczości i gospodarki - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji Wiesław Iszkowski.

d2vady9

Podziel się opinią

Share
d2vady9
d2vady9