Trwa ładowanie...
dfpunal

EBC będzie "zdecydowanie interweniował" na rynkach finansowych

07.08. Londyn (PAP/Reuters) - Banki centralne krajów strefy euro będą "zdecydowanie interweniować" na rynkach finansowych, aby powstrzymać rozszerzanie się kryzysu zadłużeniowego w...

dfpunal
dfpunal

07.08. Londyn (PAP/Reuters) - Banki centralne krajów strefy euro będą "zdecydowanie interweniować" na rynkach finansowych, aby powstrzymać rozszerzanie się kryzysu zadłużeniowego w strefie euro - poinformował w niedzielę wieczorem Reuters powołując się na źródła poinformowane.

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego obradowała na telekonferencji w niedzielę po południu poświęconej kryzysowi zadłużenia i obniżeniu ratingu USA.

Według wspomnianego źródła, omówiono szczegółowo sytuację we Włoszech i w Hiszpanii uwzględniając przy tym stanowiska Francji i Niemiec w kwestii reform europejskiego systemu finansowego.

"System euro będzie interweniował na rynkach w sposób bardzo istotny i spójny" - powiedział anonimowy przedstawiciel EBC.

Wcześniej źródła w EBC informowały, że kwestia ewentualnego skupowania włoskich obligacji rządowych wywołuje głębokie podziały i spory.(PAP)

jm/ dan/

9541716

dfpunal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfpunal