Trwa ładowanie...
d33d4e7
d33d4e7
stopy procentowe

EBC: stopy bez zmian, inflacja pod kontrolą

Poziomy, na których znajdują się stopy procentowe w strefie euro są odpowiednie, a inflacja pod kontrolą - powiedział w czwartek prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet po posiedzeniu rady banku. EBC pozostawiła stopy procentowe bez zmian.
Share
d33d4e7

- Rada Europejskiego Banku Centralnego potwierdziła, że obecne stopy procentowe są odpowiednie. Dlatego też nie zdecydowała się ich zmieniać - powiedział Trichet.

Dodał, że inflacja w strefie euro będzie pozostawała pod kontrolą, chociaż widoczna jest krótkookresowa presja na wzrost cen, która jest efektem drożejących surowców.

- Opierając się na wszystkich najnowszych informacjach oraz analizach, dostępnych od naszego ostatniego posiedzenie z 13 stycznia, dalej widzimy dowody krótkoterminowej presji na wzrost inflacji, która wynika głównie ze wzrostu cen energii oraz surowców - powiedział Trichet.

- Nie wpłynęło to jednak na naszą ocenę, że poziom cen będzie pozostawał zgodny z zakładaną przez nas stabilnością cen w okresie istotnym z punktu widzenia polityki EBC. Jednocześnie zapewniamy, że będziemy prowadzili ścisły monitoring - dodał.

d33d4e7

Podziel się opinią

Share
d33d4e7
d33d4e7